Božična večerja

luna72  

član od: 5.9.2006

sporočila: 35

30. nov 2006 8:25

Visage, če se ne motim se je že govorilo tukaj na kulinariki o kruhovi skodelici. Jaz jih bom kupla kar v pekarni (okolica Sežane), niso tako dragi. Tudi jaz sem mislila tako, bom povabla sestro z možem na “generalko”, da vidim kako mi uspe… Lep dan luna72

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. nov 2006 15:07

Bina, za 4 potrebujes 600g svinjske ribice, 75 g sesekljanih mandljev, 2 rumenjaka, malo drobtin, 1 šopek mešanih zelišč. Ribico v vročem olju na hitro z vseh strani opečeš, da se zaprejo pore. Potem jo preložiš v namaščen pekač za narastek. Zelišča in mandlje zgneteš skupaj z rumenjaki in potem zadevo namažeš po mesu. Pečeš pri 200 stopinjah (vnaprej seveda segreješ pečico) cca 15 min. Pri tej zadevi je super, če imaš termometer za meso, da je meso ravno prav pečeno (zame ni hujšega kot presuha svinjska ribica). Brstični ohrovt s slanino pa je bil za zraven prava bomba! fresh

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

1. dec 2006 8:41

Jo bom 1oo% naredila, samo povej mi še to, katera zelišča si uporabila, da ne bom preveč kiksnila z okusom. Sicer imam termometer za meso, pa jo bom rajši pekla v vrečki za pečenje, da se ne bo navzela vonja od drugega mesa. Drugače pa bom naredila, tri do štiri vrste mesa, z najrazličnejšimi solatami, priloge pa bom spustila. Za sladico pa bom naredila čokoladno orehovo torto, lani je bila v obliki zvezde, ob straneh pa okrašena z rulado. Letos še iščem obliko. hvala in lp SABINA

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

1. dec 2006 9:44

Luna 72 mene pa zanima recept za pečenko s kostanji in gobami. Ga lahko napišeš prosim. Lep dan ! Romanad

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

1. dec 2006 10:54

Bina, kolikor se spomnim sem vzela kombinacijo peteršilja ter nekaj malega majarona in timjana. Vsekakor naj prevladuje okus po mandljih. Pa dober tek! fresh

luna72  

član od: 5.9.2006

sporočila: 35

1. dec 2006 13:07

Romanad, imam doma točno napisan recept. Sem v službi cel dan in doma nimam še računalnika. Ti ga lahko napišem v ponedeljek? Lep dan želim luna72

neznan uporabnik

1. dec 2006 14:07

Pri nas pa tradicionalno za božični večer spečemo purana, zraven pa kruhove cmoke in rdeče zelje. Odlična večerja, kar pa ostane pa pojemo na božič. Tega sem navajena od otroštva in je vsako leto (res da enako, ampak...) nekaj posebnega. Midva s fantom bova tudi letos prvič doma naredila večerjo za najine starše. KOMAJ ČAKAM!!! a1

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

1. dec 2006 14:45

Luna72 seveda saj se ne mudi tako. Hvala ti! Lep vikend! Romanad

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

1. dec 2006 18:52

Pri nas bodo pa za predjed poširana jajca s tatarsko,pa v pečici zapečen nadevan por,za glavno jed bom tudi jaz naredila svinjsko ribico z mand.skorjico po Freshinem receptu,pa verjetno na soli pečenega domačega piščanca ali pa piščančji žur,za otroke obvezno rdeče zelje in krompirjev štrukelj s parmezanom,mešana solata. Za posladek pa potička in domači piškotki. Lep pozdrav jelcy

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

2. dec 2006 17:09

matilda je napisal/a:
Čokoladna pena - jaz delam po receptu Jamieja oliverja - v vrelo smetano vkuhaš grenko čokolado, maslo, rumenjake, konjak, stepene beljake, natočiš v kozarce in daš v hladilnik, da se shladi. To lahko narediš tudi dan prej, pa bo še bolj trdna pena.
Matilda, lepo bi te prosila za recept ( za količine), ali delaš po občutku?! marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti